RTVS v upútavke ukazuje fotografiu prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa a kladie si otázku: „Mučeník alebo vojnový zločinec?“ a následne sľubuje, že sa výsledok dozvieme „už čoskoro.“ Liberálne mainstreamové média zisťovali čo sa stalo a RTVS odpovedala, že je za tým „marketing.“
Štát, ktorý ľuďom cez náhubkové zákony zakazuje viesť debatu o vlastných dejinách, si ide zvyšovať sledovanosť práve cez Tisa. Celkom morbídne. Tvorcovia si asi vyhodnotili, že je to spôsob, ako pritiahnuť k televíziám aj tých, čo neveria, že justícia krytá ruskými tankami v pokročilom procese prípravy komunistického puču a podporovaná hrdelným prokurátorom Rašlom, vedela zabezpečiť v tej dobe komukoľvek, Tisa nevynímajúc, spravodlivý súdny proces.
Vieme, že pre Tisa žiadal Rašla štyrikrát trest smrti. Nie jeden trest smrti, ako hovoria liberálne média, ale štyri separátne tresty smrti. Následne ich aj dostal. Jeden dostal aj za to, že pomáhal rozbiť Československú republiku a postavil mimo zákon komunistickú stranu, ktorú vyhlásil za zločineckú organizáciu. A to napriek tomu, že ešte o nej nemohol vedieť to, čo už vedel Kiska, keď túžil do nej vstúpiť a sľúbiť jej vernosť. V každom prípade by bolo dobré poznať názor Mečiara s Klausom, či si myslia, že je spravodlivé žiadať trest smrti za rozbitie Československa. Mimochodom na toto by bolo dobré počuť názor aj ostatných politikov.
To, čo vieme s istotou, že pre tento štát je Tiso zločincom a Tisov žalobca JUDr Anton Rašla hrdinom. Tento hrdelný prokurátor, ktorý zničil toľkým ľuďom život a nevinných ľudí posielal na šibenicu štýlom, že aj Saudská Arábia by sa nebála zveriť mu spravodlivosť do rúk, neušetril ani bielu légiu a Tunegu. Rašla zomrel ako ctený človek, docent práva, ktorý vyučoval dnešných právnikov a sudcov na univerzite v Košiciach. Pozostalí po tých, ktorých nespravodlivo dal zabiť, mu cez dane prispievali na dôchodok, aby mal peknú a pokojnú starobu.
Keď dal Rašla takýmto spôsobom jedného nevinného človeka poslať do Jáchymovských baní, odkázal mu, nech si neberie veľký kufor, pretože odtiaľ sa nevráti. Vrátil sa po ôsmych rokoch, s rakovinou na očiach a ušiach, ale Boh mu doprial dve deti. Vnučka tohto väzňa o niekoľko desaťročí Rašlovi utierala zadok, keď sa o neho musela starať v nemocnici, kde umieral. Aj takto vypadajú Božie cesty.
Nevieme s čím príde RTVS “už čoskoro.” To, čo však je isté, že Rašla presne vie na druhom svete kým bol Tiso a kým bol on.
Tomáš Dominik